Пенсійний фонд сповістив пільговиків про кардинальні зміни в призначенні та видачі пенсії

Правління Пенсійного фонду України попередило пільговикiв про значні зміни в системі призначення та видачі пільгових пенсій. Про ці зміни йдеться в постанові Пенсійного фонду від 03.02.2021 №2-1, яка змінює постанову від 25.01.2008 №3-2.

Так, у новому Порядку надання та оформлення документів для призначення пенсії окремим категоріям громадян, які за результатами перевірок працюють або працювали в умовах, які дозволяють їм отримувати пенсію за віком на пільгових умовах за рахунок бюджету підприємства або організації, де вони працювали.

Варто відзначити, що пільгові пенсії за рахунок коштів підприємств і організацій призначаються окремим категоріям співробітників в залежності від умов праці не раніше ніж за 10 років до досягнення віку, який позначений в законі "про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Кошти на виплату пільгової пенсії перераховуються підприємством або організацією до дня досягнення особливого віку, який позначений нормою.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українцям масово не виплачують лікарняні та декретні через нестачу коштів у Фонді соціального страхування. Таким чином, в парламенті прийняли рішення про те, щоб об'єднати Пенсійний фонд, фонд державного соцстрахування і фонд соціального страхування, в результаті чого виплатою декретів і лікарняних тепер теж буде займатися ПФУ.

У Верховній Раді зазначають, що ці дві структури були збитковими для держави, однак, об'єднавши їх з ПФУ, уряд зробить цим послугу і собі, і громадянам, оскільки витрати будуть скорочені, що допоможе підвищити суму допомоги на випадок непрацездатності або вагітності.

До цього інформаційний портал "Hyser" повідомляв, що глава Міністерства соціальної політики Марина Лазебна заявила про те, що солідарна пенсійна пенсія більше "не витягує" 11 мільйонів пенсіонерів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Пенсійному фонді України попередили жінок про те, що пенсійний вік для деяких з них зміниться і розповіли, коли можна вийти на заслужений відпочинок.

Також "Hyser" писав, що у Міністерстві соціальної політики порадували українців новинами про те, що цього року планується ще чотири підвищення пенсії і розповіли, наскільки зростуть виплати.